Sziasztok!

Ez az oldal ezekkel a nagyony aranyos és bájos kutyusokkal, a shih-tzukkal foglalkozik!

Fésülés

Ha kutyánkat fésülni szeretnénk, mindenképpen tegyük fel egy asztalra. Ez azért fontos, mert így a kutyának a mozgástere korlátozottabb lesz, nem fog/tud annyit ficánkolni. Másrészt a mi izületeinknek is könnyebb, mert nem kell görnyedni a kutya fésülése közben. Természetesen azért ehhez a kutyát kölyökkorától szoktatni kell, hogy ne féljen a „magasban”.

Az asztalon állíthatjuk, vagy el is fektethetjük a kutyát, kinek hogy kényelmes.

Első lépésben tűzzük fel a kutya szőrzetét, hogy rétegenként tudjuk átdolgozni a szőrzetet. A fésülést kezdjük a lábvégeknél, majd mindig 1-1 réteget leengedve haladjunk a test felé.

Minden réteget alaposan fésüljünk át, teljesen csomómentesre. Figyeljünk arra, hogy mindig teljesen a szőr tövétől bontsunk. Ha filcesedést találunk, akkor először kézzel lazítsuk fel a gubancot, majd egy ritka fogú fésűvel kezdjük bontani, ha kell utána egy sűrűbb fogú fésűvel is áthúzhatjuk. A lényeg, hogy minden elhalt szőrt távolítsunk el!

A lágy részeken (hónalj, has, fültő) óvatosabban járjunk el, mert itt vékonyabb, érzékenyebb a bőr, ráadásul ezeken a területeken sokkal könnyebben is csomósodik a szőrzet.

Ami még nagyon fontos, hogy fésüléshez mindig használjunk valamilyen fésüléskönnyítő szert. A szőrzetet rétegenként fújjuk be vele, de csak annyira, hogy ne áztassuk el teljesen a szőrt, mert akkor csak nehezebb lesz a bontás.  

Fürdetés 

Ha készen vagyunk a kifésüléssel, berakhatjuk a kutyát a kádba. Langyos vízzel alaposan vizezzük be a szőrét. Vigyük fel a fajtának/szőrzetnek megfelelő (higított!) sampont, majd nyomkodjuk bele a szőrbe. Samponozás közben ne dörzsöljük a szőrt, mert azzal csak újra összecsomózzuk! Ha megfelelő hab képződött, akkor tiszta lett a kutya. Leöblíthetjük. Maradéktalanul mossuk ki a sampont a szőrszálak közül.

Ezek után jöhet a szőr kondicionálása. Szintén a fajtának/szőrzetnek megfelelő anyagot használjunk, az utasítás szerint. Vannak olyan kondicionálók, amiket ki kell mosni a szőrből, és vannak olyanok, amelyeket rajta is hagyhatunk. Mindegyiknek más és más a hatóideje is, ezért a használati utasítás szerint járjunk el.

Akár öblítettük a kondicionálót, akár nem, a kutya szőrét alaposan nyomkodjuk át, hogy minél kevesebb víz maradjon benne, majd vegyük ki a kádból, és csavarjuk törölközőbe. Ha átnedvesedik, cseréljük le. Itt is lényeges, hogy ne dörzsöljük a bundát, mert csak összecsomóznánk. Ha sikerült a vizet leitatnunk, fésüljük át ismét a szőrzetet, tegyük teljesen gubancmentessé. Ha ezzel megvagyunk, jöhet a szárítás. 

Szárítás 

Megint csíptessük fel a szőrt, hogy rétegenként, és így alaposan tudjunk szárítani. A szárításhoz langyos levegőt használjunk, közben kefével formázzuk a szőrt. A szárítást is a lábaknál kezdjük, haladjunk a test felé, majd a fejet készítsük el utoljára.

Amikor elkészültünk, fésüljük be a szőrzetet, készítsük el a választékot a gerinc vonalán, igazítsunk minden szőrszálat a helyére. Utolsó simításként ollóval a szőrtakaró alját körbeigazíthatjuk, hogy minél tökéletesebb külsőt kölcsönözzünk kutyánknak.

A fejen kössük össze a szőrt tetszés szerint, a szőr hosszának megfelelően, a kutyának minél kényelmesebben. És máris egy gyönyörűséget varázsoltunk a mi kis kedvencünkből!

írta: Erdélyi Anita (Lago Kye kennel)



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 7
Heti: 9
Havi: 9
Össz.: 7 864

Látogatottság növelés
Oldal: Ápolása
Sziasztok! - © 2008 - 2024 - shih-tzunk.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »